İşe Yerleşti̇rme Süreci̇

Firmamız, üst düzey yönetici veya uzman düzeyinde çalışan ihtiyacı olan, önde gelen firmalara hizmet vermektedir. Söz konusu firmayı tanımak için mutlaka, firma yerinde ziyaret edilir. İnsan Kaynakları departmanından; firma tarihçesi, kurum kültürü, iş yeri ve çalışma koşulları, sosyal imkanlar, ücret sistemi vb. hakkında bilgi alır. Pozisyonlar  ve iş tanımı ile ilgili gerekli yöneticilerle temas kurar ve iş analizi yapar. Böylelikle pozisyonu en doğru şekliyle algılayarak firmanın ihtiyacına odaklanır.

ETHIC HR, algıladığı pozisyonla ilgili olarak öncelikle kendi aday veritabanını araştırır. Daha sonra web, gazete ilanı, sosyal medya ve head hunting teknikleri ile doğru adaylara ulaşır. Potansiyel adaylarla yetkinliklere dayalı mülakatlar gerçekleştirir. Pozisyonun gereklerine uygun olarak, mülakatlar yabancı dilde de gerçekleştirilir.

Mülakat anlayışımız, adayların yetkinliklerini ölçmeye, kişilik özellikleri ile tanımaya ve hedeflerini anlamaya yöneliktir. Pozisyonun gerektirdiği durumlarda yazılı / sözlü yabancı dil testleri ile geçerlilik ve güvenirliliği kanıtlanmış, Türk kültürüne uygunluk çalışmaları da tamamlanmış psikometrik testler uygulanır.

Mülakatlarda, adayın aranılan pozisyona uygun olmadığı hallerde dahi, adaya iş bulma sürecinde yardımcı olabilmek amacı ile Kariyer Danışmanlığı hizmeti verilerek tavsiyelerde bulunur.

Mülakat gerçekleştirilen adaylar, söz konusu pozisyon ile ilgili olarak mutlaka olumlu/olumsuz olarak bilgilendirilir. Ayrıca bize başvuruda bulunan tüm adaylara da özgeçmişlerinin tarafımıza ulaştığına dair bilgilendirme amaçlı kişiye özel “mail” gönderilerek cevaplandırılır. Ethic HR, iş arama sürecindeki adaylara saygı ile yaklaşır. Bu yaklaşımı, Kariyer.net’ in düzenlediği “İnsana Saygı Ödülü” ne layık görülerek, tescillenmiştir.

ETHIC HR Danışmanı tarafından, pozisyon için uygun olan adaylara Türkçe ve yabancı dilde kapsamlı “Aday Profil Raporu” hazırlanarak ilgili yöneticiye sunulur. Söz konusu rapor ETHIC HR tarafından, hizmet verdiğimiz müşterilerimize sunduğumuz ayrıcalıklı ve benzersiz bir rapordur.